WYPEŁNIENIE ZMARSZCZEK KWASEM HIALURONOWYM

Kwasem hialuronowym wypełniamy bruzdy nosowo-wargowe oraz bruzdy marionetki. Możemy też stosować kwas hialuronowy do wygładzania brody, wyrównywania owalu twarzy, a także wypełnienia policzków (czyli zrobienia wolumetrii tychże). W tym zabiegu bardzo ważne jest uzyskanie naturalnego efektu na każdej twarzy oraz zachowanie bezpieczeństwa zabiegu. 

Jak wygląda zabieg wypełnienia kwasem hialuronowym?

Po konsultacji lekarskiej oraz omówieniu z pacjentką oczekiwanego efektu rozpoczynamy zabieg zwykle od znieczulenia okolicy poddawanej zabiegowi. Potem czeka Cię nakłucie skóry (zwykle dwa, po jednym na każdą stronę twarzy), żebym mogła założyć kaniulę, której używam do podania preparatu.

Kaniula jest tępo zakończoną, cienką rurką, która nie powoduje żadnych uszkodzeń w tkankach. Takie podanie jest bezpieczne. Preparat podaję powoli; czujesz zwykle rozpieranie, rzadko ból. Zabieg trwa kilka minut. Kończymy go przyjemnym masażem. 

Efekty wypełnienia kwasem hialuronowym są widoczne od razu. A oto przykładowy efekt wypełnienia bruzd nosowo-wargowych i bruzd marionetki u mojej pacjentki.

Czy wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym jest bezpieczne?

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym jest w pełni dla Ciebie bezpieczne, jeśli zabieg wykonuje doświadczony lekarz, zachowując wszystkie procedury dobrej praktyki zawodowej. 

Czego nie wolno robić po wypełnieniu zmarszczek kwasem hialuronowym?

Zawsze proszę moje pacjentki o NIE dotykanie i NIE masowanie miejsca, w którym ułożyłam preparat! To jest bardzo ważne. Jedyny masaż to ten, który robię zaraz po podaniu kwasu hialuronowego. Potem preparat ma się wgoić w miejscu, w którym został położony. Nie wolno go rozmasowywać, bo grozi to przemieszczeniem kwasu hialuronowego, co skutkuje brakiem wypełnienia w miejscu oczekiwanym (czyli znowu mamy tę zmarszczkę, której chciałyśmy się pozbyć) oraz powstawaniem grudek i „kluch” w dziwnym, zupełnie nieoczekiwanym miejscu. 

Po zabiegu warto unikać przez 4 – 6 tygodni masaży twarzy, a zwłaszcza masaży liftingujących, np. Kobido.

Jak często robi się zabieg wypełnienia?

Zwykle zabieg wypełnienia kwasem hialuronowym daje zadowalający efekt przez około 12 miesięcy. Ten czas może się zarówno skracać, jak i wydłużać (rzadziej). Zależy to od naszego trybu życia, odżywiania się, braków witamin i pierwiastków śladowych, przebytych chorób. Kwas hialuronowy będzie przez skórę zużywany szybciej, jeśli lubisz się opalać, a także wtedy, gdy palisz papierosy. 

Zabieg wypełnienia zmarszczek kwasem hialuronowym powtarzamy wtedy, gdy jest to potrzebne, czyli kiedy poprzednie wypełnienie nie jest już widoczne. 

Chcesz umówić się na wizytę?

  • zadzwoń, tel. 668 604 333 (rejestracja czynna w dni powszednie, godz. 10-16),