Dlaczego na propozycję zabiegu z toksyną botulinową często słyszę: NIE!

Toksyna botulinowa jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli chcemy pozbyć się zmarszczek na czole – lwiej zmarszczki pomiędzy brwiami i poprzecznych zmarszczek czoła oraz „kurzych łapek”, czyli zmarszczek pomiędzy okiem i skronią. Toksyna służy do rozluźnienia mięśni mimicznych, co spowoduje wygładzenie skóry nad każdym z ostrzykiwanych mięśni. 

I wracamy do nieszczęsnego początku – dlaczego nie? 

Dlaczego często słyszę takie rozpaczliwe zaprzeczenie?

Zawsze pytam „a dlaczego nie?” oraz „czego Pani się boi?” i zawsze otrzymuję odpowiedź „NIE WIEM”. 

No i teraz to ja przestaję rozumieć cokolwiek, bo przecież boimy się czegoś konkretnego, jakiegoś powikłania, efektu, lub chociażby ukłucia igłą, ale samo „banie się dla bania się” zupełnie mnie nie przekonuje. 

Zwykle taka odpowiedź pada po przeczesaniu internetu wzdłuż i wszerz, a tam odbywa się straszenie wszystkich i wszystkim. Toksyną zwłaszcza. 

Jak wygląda zabieg z toksyną botulinową?

Zabieg z toksyną botulinową jest krótki i mało kłopotliwy (kilkanaście ukłuć cienką igłą gwoli ścisłości). Mogą pojawić się po zabiegu małe siniaki (do zagojenia w ciągu kilku dni). Bardzo rzadko pojawia się opadanie powieki (ustępuje samo w ciągu 3 – 4 tygodni, nie niszcząc efektu zabiegu). Jeszcze rzadziej pojawia się powikłanie zwane objawem Mefisto, czyli wysokie uniesienie brwi, które zlikwiduję jednym ukłuciem (podczas wizyty kontrolnej). 

Efekt wygładzenia zmarszczek będzie się utrzymywał przez kilka miesięcy i zniknie bez pozostawiania żadnych śladów. 

Toksyna sprawia, że wyglądamy młodziej i czujemy się lepiej. Możemy się pięknie, głęboko uśmiechać. Pacjentki opowiadają, że znajomi zadają pytanie: „gdzie tak odpoczęłaś?”

A wiecie jak kończy się zwykle ta wizyta u mnie, która zaczyna się tak jak napisałam w pierwszym zdaniu?

Robimy zabieg z toksyną botulinową, a na wizycie kontrolnej pacjentka jest zachwycona i zupełnie nie rozumie swoich wcześniejszych obaw. 

Zachęcam Was do zadawania pytań, rozważania różnych możliwości, jestem na to otwarta. Ale nie bójcie się! 

Zabiegi estetyczne służą do zabawy i naszej radości, nie ma tu miejsca na strachy. 

 

Chcesz umówić się na wizytę?

  • zadzwoń, tel. 668 604 333 (rejestracja czynna w dni powszednie, godz. 10-16),