Najskuteczniejsze zabiegi na okolicę oka

Jeśli zacznę od stwierdzenia, że „oczy są ważne”, to przyznacie, że większego truizmu to już nie można wymyślić! No, ale przecież są! 

Pierwszym elementem, na który zwracamy uwagę poznając nowego człowieka są jego oczy. Najpierw oceniamy emocje, które nim targają i widać je w spojrzeniu, szybko wiemy, jak duże są te oczy i dość szybko widzimy, jak wygląda ich oprawa. Oprawa oka to nie tylko kształt brwi i długość rzęs, ale również występowanie zmarszczek i bruzd wokół oczu. I to jest już element, którego nie lubimy. Zwłaszcza jeśli można by było tutaj „coś” poprawić, a zwykle trzeba.

A jeśli wolisz czytać, artykuł zaczyna się tutaj 🙂

Dlaczego okolica oka jest trudna?

Okolica oka jest estetycznie tak zwaną trudną okolicą. Dlaczego? Ponieważ skóra wokół oczu jest bardzo cienka i zupełnie pozbawiona gruczołów łojowych, co w sumie powoduje, że skóra jest tutaj słabo nawilżona, u większości ludzi sucha, a przez to z bardzo zaznaczonymi zmarszczkami. Jeżeli nie pomagamy jej smarując krem, to wszystkie objawy starzenia się skóry wokół oczu występują wcześniej i mają większe nasilenie. 

Często problemy te zdarzają się już u 30-letnich kobiet i dużo zależy od tego, jak będziemy postępować. 

Korekta chirurgiczna powiek

Najpierw powiemy dwa słowa o górnej powiece. Jeśli mamy problem z jej opadaniem, to jedynym skutecznym rozwiązaniem będzie wykonanie zabiegu blefaroplastyki powiek górnych, czyli podniesienia ich z wycięciem nadmiaru skóry, a zabieg taki wykonuje chirurg plastyczny. 

W obrębie powiek dolnych też możemy wykonać zabieg blefaroplastyki, jednak często spotykam się z pytaniem, czy taki zabieg dałoby się odroczyć w czasie. To znaczy czy można wykonać jakieś zabiegi, które spowodują poprawę wyglądu dolnej powieki. 

Zmarszczki na dolnej powiece i nie tylko...

Zastanówmy się najpierw co jest objawem starzenia się skóry w obrębie dolnej powieki. Są to: zmarszczki, cienie, obrzęki, zwiotczenie skóry z widocznymi nieestetycznym jej nawisami na granicy powieki dolnej i policzka. Te nawisy bardzo często są przepuklinami tłuszczowymi dolnej powieki (jest to tłuszcz zagałkowy, który wydostaje się w tym miejscu wtedy, gdy tkanki ulegają zwiotczeniu i rozluźnieniu). 

Dobra wiadomość jest taka, że możemy wykonać zabiegi, które spowodują poprawę wyglądu i zmniejszenie opisanych wyżej objawów, ale wszystkie działania medycyny estetycznej ograniczają się tak naprawdę do zagęszczenia i wzmocnienia skóry wokół oczu. Jeśli uzyskamy efekt zagęszczenia i napięcia skóry w tej okolicy, wtedy objawy starzenia się będą mniej widoczne. Stąd wynika prosty wniosek – o tę okolicę należy dbać wyjątkowo starannie i zaczynać wcześnie. Jeżeli doprowadzimy do znacznego zaznaczenia niepożądanych objawów, to poprawa będzie możliwa tylko po zabiegu blefaroplastyki.

Propozycje medycyny estetycznej na dolną powiekę

Co proponuję Wam w gabinecie lekarza medycyny regeneracyjnej = estetycznej?

HIFU, czyli lifting ultradźwiękami

Często jako pierwszy z zabiegów króluje zabieg HIFU, czyli lifting ultradźwiękowy. HIFU powoduje napięcie skóry w okolicy oka zmuszając ją do produkcji kolagenu oraz wzmacniając. Efekt zabiegu widoczny jest od razu (widać różnicę pomiędzy jedną „zrobioną” stroną, a drugą), ale efekt poprawy nasila się w ciągu kolejnych 3 miesięcy i utrzymuje do 12 miesięcy. Ważne jest wykonanie tego zabiegu aparatem, który posiada certyfikację oraz powtarzalne parametry pracy. 

Mezoterapia pod oczy

Odważę się powiedzieć, że zabiegi mezoterapii w okolicy oka są niezbędne. Nie tylko potrzebne i korzystne; po prostu niezbędne, żeby wyglądać zdrowo. Regeneracja jest niezbędna do ładnego wyglądu skóry, a regeneracja to są przede wszystkim zabiegi mezoterapii. 

Ja wykorzystuję do mezoterapii preparaty typu booster, czyli substancje mocno odbudowujące skórę, oczekując od nich szybkich i spektakularnych efektów. Wtedy już po pierwszym zabiegu moja pacjentka widzi poprawę, którą utrwalamy powtarzając zabiegi najpierw co 4 tygodnie, potem rzadziej, jako zabiegi przypominające.

Zabiegi przypominające są niezwykle istotne, ponieważ jeśli zaprzestaniemy je wykonywać, stracimy powoli wcześniej osiągnięty efekt. Ważna jest tutaj regularność – dbanie o to, aby nasza skóra dostała substancje do regeneracji. 

Nici regenerujące pod oczy

Warto tutaj wspomnieć o niciach regenerujących – cienkich i krótkich, rozpuszczających się w skórze niciach, które pobudzają mocno produkcję kolagenu napinając i wygładzając skórę. Zabieg z nićmi wykonujemy raz w roku, lub rzadziej. 

Mamy więc trzy zabiegi, z którymi powinnyśmy się zaprzyjaźnić, jeśli chcemy poprawiać skórę w okolicy oczu: HIFU + mezoterapia + nici regenerujące. Absolutnie skuteczna Trójca, warta wykorzystania.

Toksyna botulinowa i wypełniacz pod oczy

Jeśli chcemy szybko poprawić stan dolnej powieki możemy wykorzystać toksynę botulinową w formie tak zwanego „mezobotoksu”. Zabieg taki wygładzi ładnie zmarszczki wokół oczu, ale nie poprawi stanu przepuklin tłuszczowych (tu trzeba bardziej powalczyć).

Wypełnienie policzków (i doliny łez) kwasem hialuronowym również poprawia wygląd dolnej powieki poprzez napięcie skóry policzka.

Nie podaje się kwasu hialuronowego w obrębie dolnej powieki! Wypełniać można policzek, nigdy samą powiekę!

Kremy na okolicę oczu

I teraz zła wiadomość: krem nie podniesie nam skóry powiek, nie zlikwiduje obrzęków, zmarszczek i cieni. Kropka. Nie ta głębokość działania. 

Krem nawilża i delikatnie natłuszcza skórę, co pozwala delikatnie wygładzać płytkie zmarszczki, z tymi głębszymi już sobie nie poradzi. 

Chcesz umówić się na wizytę?

  • zadzwoń, tel. 668 604 333 (rejestracja czynna w dni powszednie, godz. 10-16),