Cała prawda o botoksie

Denerwują Cię zmarszczki na czole? I głęboka zmarszczka między brwiami? I kurze łapki wokół oczu?

Wiesz, że takie zmarszczki likwiduje się toksyną botulinową, ale zastanawiasz się nad tym zabiegiem już któryś miesiąc i nie potrafisz podjąć decyzji, analizując wszystkie za i jeszcze więcej przeciw? Przeczytałaś już cały internet na ten temat, ale to wcale nie przybliżyło Cię do rozwiązania?

Wiem, że tak jest. Dlaczego? Bo moje pacjentki ciągle opowiadają tę historię w moim gabinecie w Tarnowie. Ta historia nie zmienia się, różni się jedynie czasem trwania.

I powiem, że tutaj nie ma na co czekać, bo z każdym miesiącem zmarszczki robią się głębsze i – co najgorsze! – ze zmarszczek mimicznych (to te powstające przy uśmiechaniu się, martwieniu lub złoszczeniu) przekształcają się w zmarszczki statyczne (widoczne na skórze nawet wtedy, kiedy nasza twarz jest spokojna i zrelaksowana). 

Poznaj całą prawdę o botoksie – czytaj dalej…

Toksyna pomaga nam rozluźnić mięśnie, wygładzić zmarszczki i zapobiegać powstawaniu nieestetycznych zmarszczek statycznych, czyli już w skórze utrwalonych. 

JAK DŁUGO UTRZYMUJE SIĘ BOTOKS NA CZOLE?

Po zabiegu toksyną botulinową musimy poczekać kilka dni (dokładnie 4 – 10) na pojawienie się efektu wygładzenia zmarszczek. Standardowo podany botoks, czyli:

  • wygładzenie lwiej zmarszczki (pomiędzy brwiami),
  • wygładzenie poprzecznych zmarszczek na czole,
  • wygładzenie kurzych łapek (wokół oczu)

utrzyma się około 5 miesięcy. Po tym czasie zmarszczki będą się znowu powoli pojawiać i pogłębiać, aż do całkowitego zniknięcia efektu. Wtedy wykonujemy kolejny zabieg, jeśli chcemy zachować stan wygładzenia zmarszczek.

JAK WYGLĄDA CZOŁO PO BOTOKSIE?

Czoło po botoksie jest gładkie, bez zmarszczek. Część z mięśni odpowiedzialnych za mimikę jest wyłączona, więc nie możemy zrobić niektórych min, np. zezłościć się.

toksyna botulinowa, wygładzanie zmarszczek, dr Marzena Juszczyk-Gontaszewska
Efekt wygładzenia czoła po podaniu toksyny botulinowej. Zabieg wykonany przed dr n.med. Marzenę Juszczyk-Gontaszewską.

JAK CZĘSTO TRZEBA ROBIĆ BOTOKS NA CZOŁO?

Efekt działania botoksu utrzymuje się około 5 miesięcy. Po tym czasie będzie znikało wygładzenie i pojawią się wszystkie „nasze” zmarszczki. Wtedy znowu należy zrobić zabieg. Czas ten skraca się, jeśli dużo przebywasz na słońcu. 

CZY PO BOTOKSIE CZOŁA OPADAJĄ POWIEKI?

Opadanie powiek po zabiegu z toksyną botulinową jest jednym z powikłań tego zabiegu. Występuje częściej u kobiet, które mają już opadające powieki. Powikłanie jest przemijające, tzn. ustępuje po około 6 tygodniach od podania preparatu, natomiast efektem wygładzenia zmarszczek cieszymy się nadal, czyli do około 5 miesięcy. 

CZEGO NIE WOLNO ROBIĆ PO BOTOKSIE?

Wszystko wolno robić „po botoksie”! A najbardziej cieszyć się z wygładzenia zmarszczek i dużo, dużo się uśmiechać!

Kiedyś lekarze zalecali, żeby około 6 godzin po zabiegu nie schylać się, ale ostatnie badania pokazują, że zmianą pozycji ciała nie możemy „przesunąć” podanego preparatu.

Ja polecam moim pacjentkom, żeby po każdym zabiegu estetycznym resztę dnia potraktowały ulgowo – spokojny wieczór z książką, lub serialem oraz picie dużo wody to jest dobry plan na „po zabiegu”. Przez następne 4-6 tygodni unikamy wykonywania masażu twarzy, a zwłaszcza masaży liftingujących, np. Kobido.

Zapraszam,
dr n.med. Marzena Juszczyk-Gontaszewska 

Chcesz umówić się na wizytę?

  • zadzwoń, tel. 668 604 333 (rejestracja czynna w dni powszednie, godz. 10-16),